Vaše druhé uši

Jak získat sluchadlo (účast pojišťovny)

Jak získat sluchadlo

  1. Máte-li pocit, že hůře slyšíte, nebo máte komunikační obtíže, navštivte svého ORL lékaře, nebo se objednejte k vyšetření na našem pracovišti (tel. +420495865345, +420736126604).
  2. V případě větší sluchové ztráty Vám může být doporučena korekce této vady sluchadlem.
  3. Sluchadlo může být vydáno buď lékařem foniatrem, nebo lékařem ORL s příslušným atestem (oba naši lékaři tuto podmínku splňují).
  4. Na základě vyšetření sluchu rovněž určíme, jak vysoký příspěvek můžete získat od Vaší pojišťovny (tento příspěvek může být 2700,-, 3900,- nebo 5100,- Kč).
  5. Vyškolený personál Vám pak pomůže s výběrem a seřízením sluchadla vhodného pro Vaši potřebu.

V našem zařízení jsou nabízena sluchadla značek Interton, Oticon, Siemens a Widex. Termín vyšetření si prosím sjednejte na výše uvedených číslech; pro první vyšetření a případně vyzkoušení sluchadla počítejte s časem 45-60 min. Pokud si z nabízených sluchadel vyberete, bude Vám vždy zhotoven otisk ucha, který je nutný u závěsných sluchadel pro výrobu individuální tvarovky, u zvukovodových nebo kanálových pro výrobu vlastního sluchadla. Na výrobu individuálních sluchadel (tedy zvukovodových a kanálových) vybíráme nevratnou zálohu 1000,- Kč.

Cena sluchadla se pohybuje v rozmezí od 2700,- Kč do 24000,- Kč. Na různé sluchové vady existují odlišné typy sluchadel.

Sluchadla a úhrada zdravotní pojišťovnou

Zdravotní pojišťovny přispívají na sluchadlo jednou za 5 let. Výše příspěvku je pevně stanovená částka, která závisí na velikosti sluchové ztráty (na lepší straně). V současné době jsou tři kategorie – příspěvek 2700,- Kč, 3900,- Kč nebo 5100,- Kč. Výše příspěvku nezávisí na provedení sluchadla (výše úhrady je stejná pro závěsný typ i pro sluchadlo do ucha) a je stanovena lékařem s licencí k výdeji sluchadel. Rozdíl mezi prodejní cenou sluchadla a příspěvkem pojišťovny se hradí při vyzvednutí sluchadla.

Jaké sluchadlo si vybrat

V každé cenové kategorii lze vybrat kvalitní sluchadla. Důležité je zejména to, jak budete se sluchadlem rozumět a zda poslech se sluchadlem bude pro Vás příjemný.

Pokud máte zájem o vyšetření sluchu a případnou možnost korekce zjištěné nedoslýchavosti sluchadlem, navštivte prosím naši poradnu, kde se Vám budeme plně věnovat. Termín Vaší návštěvy si můžete objednat telefonicky.